Domov KOPRETINA

Domov Kopretina se nachází v prvním patře hlavní budovy, v těsné blízkosti zdravotního úseku. Je zde ubytováno 25 uživatelů v 1 – 3 lůžkových pokojích.  Provoz domova zajišťuje vedoucí domova, aktivizační pracovnice a pracovníci přímé péče v nepřetržitém provozu. Na domov Kopretina je bezbariérový přístup. Jídlo podáváme v jídelně domova, případně podle přání a aktuálního zdravotního stavu přímo na pokojích uživatelů.

Aktivizace uživatelů odpovídá jejich potřebám a vybíráme spíše klidnější formy. Aktivizační pracovnice domova Kopretina se zaměřují zejména na trénink paměti pomocí obrázků a fotografií a na hudební činnosti. Uživatelé se mohou podílet na výzdobě domova, např. při výrobě adventních věnců, malování kraslic nebo zdobení perníčků. Velmi oblíbenou aktivitou je společná výroba jednoduchých jídel. Stejně jako ostatní obyvatelé Domova Na zámečku, mohou i uživatelé Kopretiny navštěvovat nejrůznější aktivizační dílny, které jsou v areálu.

Uživatelé domova jezdí například na Floru Olomouc, ze které si vozí květiny na vlastní výzdobu. Mezi nejoblíbenější akce, které pro naše uživatele každoročně připravujeme patří Vlachovka, tematický bál a zdobení perníčků.