Pobytová služba domov pro seniory se člení na tři menší celky – domovy:
 

Domov SLUNCE

Domov Slunce je zcela bezbariérový a nachází se v jižním křídle budovy s výhledem na místní kostel sv. Jakuba. Bydlí zde 14 klientů. Na domově Slunce se nachází 5 pokojů. Klienti jsou ubytováni v 1 dvoulůžkovém pokoji a 4 třílůžkových pokojích. Péči o klienty domova Slunce zabezpečují, společně s péčí o klienty domovů Luna a Kopretina 20 PSS, 2 nepedagogičtí pracovníci, vedoucí domova a koordinátor.

Na domově Slunce, jak i na dalších dvou domovech probíhá skupinová aktivizační činnost převážně na jídelnách (společenských místnostech). Mezi velmi oblíbené aktivity patří činnosti v Babiččině kuchyňce a Babiččině dílničce, kdy se klienti věnují činnostem, především o pečení vaření, šití apod. Vždy jednou za měsíc se uskutečňují Křesťanská okénka a také individuální duchovní setkání. Každý týden probíhá na jednotlivých domovech skupinové cvičení s rehabilitační pracovnicí.
 

Silnou stránkou domova Slunce jsou krásné velké, světlé pokoje s výhledem na kostel v obci.

1-1.JPG

2-2.JPG

 

Domov LUNA

Domov Luna je celý bezbariérový a je umístěn v severním křídle budovy s výhledem z pokojů do zámeckého parku. Tento domov má kapacitu 10 klientů. Na domově Luna se nachází 4 pokoje. Klienti jsou ubytováni ve 2 třílůžkových a 2 dvoulůžkových pokojích. Péči o klienty domova Luna zabezpečují, společně s péčí o klienty domovů Slunce a Kopretina 20 PSS, 2 nepedagogičtí pracovníci, vedoucí domova a koordinátor. 

Oblíbenou aktivitou je také Čtení s knihovnou. Klienti mají v oblibě také nákupy v Přerově a výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí. V tomto roce jsme navštívili park Michalov, Svatý Hostýn, město Přerov a Lipník nad Bečvou. Společně s klienty připravujeme různé oslavy k významným svátkům, výročím a povídáme si o nich (MDŽ, Den matek, Den otců, Den seniorů). Klienti také rádi navštěvují Klub kavárnu, která se nachází v zámeckém parku.
 
Silnou stránkou domova Luna je útulná domácí atmosféra s andulkami na chodbě.

2-1.jpg

1.jpg

Domov KOPRETINA

Domov Kopretina je umístěn ve východním křídle budovy. Tento bezbariérový domov má kapacitu 26 klientů. Na Domově Kopretina se nachází 11 pokojů. Klienti jsou ubytováni v 1 jednolůžkovém, 5 dvoulůžkových a 5 třílůžkových pokojích. Péči o klienty domova Kopretina zabezpečují, společně s péčí o klienty domovů Slunce a Luna 20 PSS, 2 nepedagogičtí pracovníci, vedoucí domova a koordinátor.

Na domově Kopretina, probíhá skupinová aktivizační činnost převážně na jídelnách (společenských místnostech). Mezi velmi oblíbené aktivity patří činnosti v Babiččině kuchyňce a Babiččině dílničce, jednou za měsíc se uskutečňují Křesťanské okénko a také individuální duchovní setkání na jednotlivých domovech a skupinové cvičení s rehabilitační pracovnicí.

Silnou stránkou tohoto domova je díky zastoupení mužů i žen zcela normální přirozené prostředí, kde vznikají běžné přátelské vazby.
 
kop2.jpg
 
kop1-1.jpg
 

 
top