Volnočasové aktivity

Ženy v akci

Klub „Ženy v akci“ se schází jedenkrát za měsíc. Pro účely našeho „ kuchařského snažení“ většinou používáme cvičnou kuchyňku v dílně Dobrotina. Společně probíráme recepty a povídáme si o vaření.

V klubu pečeme pečivo příležitostné a pečivo tradiční, vztahující se k svátkům v průběhu celého roku. Pohoštění na naše společné kulturní akce si připravujeme v klubu sami. Používáme recepty osvědčené a oblíbené, ale zkoušíme i receptury nové. Účast na klubu je zcela dobrovolná, každý se zapojuje podle svých možností a dovedností. Někdo se podílí přímo, někdo přispěje jen dobrou radou nebo zkušeností, ostatní přihlížejí a povídají si. Na závěrečnou ochutnávku se ale těšíme všichni. Ochutnáváme a pochvalujeme si „ jak se nám dílo podařilo“.

Bijásek

Klub Bijásek je určen pro všechny, kteří mají rádi staré filmy a pohádky. Scházíme se většinou jednou měsíčńě, ale spíše v chladnějším období roku, ke kterému sledování filmů patří. Rádi si film zpříjemníme dobrou kávou a něčím sladkým. Po shlédnutí filmu spolu ještě diskutujeme a vzpomínáme, jak jsme chodili do kina dříve.

Tvořivá dílna

Klub „Tvořivá dílna“ je určen všem seniorkám, které mají zájem si vyzkoušet svoji manuální zručnost. Schází se většinou jedenkrát v měsíci. Cílem je pobavit se, zavzpomínat a přitom procvičovat jemnou motoriku, trpělivost a přesnost, uplatnit svoji kreativitu a fantazii.

Tvoříme převážně z přírodních a pro nás dostupných materiálů. Naše výrobky používáme na výzdobu pokojů a celého Domova, rádi se podílíme na vytváření příjemného prostředí. Práce v klubu se účastní nejenom ti, kteří se na výrobě přímo podílejí, ale i diváci, kteří k tvořivé náladě přispívají zejména vtipnými komentáři našich prací.

Křesťanské okénko

V roce 2017 se nám podařilo zařadit do nabídky aktivního trávení volného času i Křesťanské okénko, které se koná v našem Domově 1 x měsíčně. Věřící senioři tuto aktivitu velmi vítají a využívají také možnost účasti na bohoslužbách v místním kostele.
top